Stad Brugge organiseert een selectieprocedure voor aanwerving, bevordering, interne personeelsmobiliteit en externe personeelsmobiliteit voor Data Protection Officer bij IT (salarisschaal A1a A2a deadline Voor 21 april 2025) Deze functie wordt beschouwd als een knelpuntberoep. Relevante professionele ervaring kan onbeperkt worden gevaloriseerd.
Wat is jouw rol?
* Informatica valt onder de Cluster Shared Services en is onmisbaar in onze organisatie.
* Je versterkt deze groep van gedreven medewerkers die instaan voor het aanbieden van een klantgerichte dienstverlening en kwalitatieve ICT oplossingen voor, en in samenwerking met de organisatie.
* Binnen ons team Informatica speel je een cruciale rol in het stimuleren van innovatie en het leveren van hoogwaardige oplossingen en diensten aan onze klanten.
* Nu zijn we op zoek naar een enthousiaste Data Protection Officer om ons team te versterken. We zoeken een regio DPO waarbij naast de dienstverlening voor Brugge ook diensten geleverd zullen worden voor 6 andere gemeenten (Beernem, Damme, Jabbeke, Knokke Heist, Oostk & Zedelgem) met wie een samenwerkingsovereenkomst opgezet werd.
* Jouw rol zal bestaan uit de specifieke DPO dienstverlening maar adviseert en ondersteunt de organisaties ook in het sensibilisering over privacy, informatieveiligheid en cybersecurity en hoe deze risico''s organisatorisch en/of technisch aan te pakken. Of je nu eerder ervaring hebt vanuit de juridische dienstverlening, of vanuit het luik sensibilisering en technologie, wij zorgen ervoor dat je de nodige opleidingen of ondersteuning krijgt om jouw know how op te krikken.
Lees hieronder meer!
1. Je staat in voor de opmaak en het beheer van verwerkingsovereenkomsten, protocollen en contracten op vlak van gegevensbescherming
2. Je zal procedures uitwerken voor het verwerkingsregister en bewaakt de toepassing ervan alsook controleer je of er inbreuken gebeuren, indien dit het geval is dan zal je dit melden.
3. Je bent het contactpersoon voor diverse externe instanties zoals de gegevensbeschermingsautoriteit, de Vlaamse Toezicht commissie,...
4. Het inschatten van privacy risico''s van gegevensverwerking in en brengt deze in kaart, je bepaalde ook of ze een geldige grondslag heeft.
5. Je verleent advies over de optimalisatie van de logische, fysieke en systeembeveiliging van gegevens, bovendien doe je dit ook voor de gekoppelde gegevens set.
6. Je zal policies uitschrijven en geeft opleidingen over privacy en informatieveiligheid zodat de richtlijnen van AVG goed opgevolgd worden
7. Je leest, interpreteert en bouwt mee aan de werking van de diensten vanuit je centrale positie
8. Je rapporteert aan de stuurgroep van de regiowerking
9. Je zal een veiligheidscel organiseren en schrijft en coordineert het algemeen beleid
10. Je werkt