Voor onze klant, een vooraanstaande producent en internationale exporteur van premium aardappelproducten zijn wij op zoek naar een Key Account Manager Europe.
Functie
Als Key Account Manager sta je in voor de ontwikkeling en de verdere internationale uitbouw van het productassortiment. Je bent verantwoordelijk voor het maximaliseren van de omzet en winst van binnen de toegewezen regio.
* Je onderhoudt en verstevigt de bestaande relaties met de klanten.
* Je identificeert kansen door het opvolgen van leads en sterke research.
* Op basis van je goede markt- en productkennis ben je in staat sterke professionele lange termijnrelaties op te bouwen.
* Jouw doel is het verwerven van nieuwe klanten en het versterken van de bestaande relaties met het oog op het realiseren van commerciële doelstellingen.
* Je doet de onderhandelingen over de prijsovereenkomsten en maakt hiervoor een grondige voorbereiding.
* Je bepaalt de sales targets en doet de forecast in samenspraak met de Sales Director.
* Je werkt nauw samen en wordt ondersteund door ons ervaren en gedreven Customer service team om de verkoopstrategie af te stemmen op productaanbod en klantbehoeften
* Je bent in staat om concurrenten, markttrends en nieuwe markten te detecteren, te analyseren en commerciële acties en verkoopdoelstellingen op te zetten.
* Je rapporteert op regelmatige basis de voortgang versus vooropgestelde verkoopdoelstellingen.
Profiel
* Je bezit een Bachelor of gelijkwaardig door relevante opleiding en/of ervaring.
* Je kan bouwen op een gedegen vakkennis en minimum 3 tot 5 jaar ervaring in een commerciële functie. Ervaring binnen de voedingssector is een vereiste.
* Je treedt naar voor als een zelfzekere én respectvolle relatiebouwer die op alle niveaus binnen en buiten de organisatie inhoudelijk draagvlak weet te creëren.
* Je bent een communicatieve onderhandelaar die zichzelf vlot weet uit te drukken in het Nederlands, Frans en Engels.
* Je wordt erdoor gedreven om je persoonlijke doelstellingen te behalen, maar weet deze steeds te plaatsen in het groter geheel van de organisatie.
* Je bezit dan ook effectief dé wil om een constructieve teamspeler te zijn met duidelijk zin voor initiatief & positivisme.
* Je bent flexibel.