WerkomgevingDe Federale Overheidsdienst Buitenlandse Zaken, Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking ondersteunt Belgische burgers en diplomatieke activiteiten wereldwijd via een netwerk van meer dan 120 ambassades en consulaten.
Binnen de Directie-generaal ICT worden applicaties ontwikkeld die de consulaire dienstverlening ondersteunen, waaronder systemen voorvisumaanvragenpaspoortbeheerlegalisatie van documentenadministratieve processen voor Belgen in het buitenland
Deze toepassingen worden wereldwijd gebruikt door diplomatieke posten en zijn essentieel voor de dienstverlening aan burgers.Je werkt dus aan toepassingen die wereldwijd door Belgische ambassades en consulaten worden gebruikt en die rechtstreeks bijdragen aan de dienstverlening aan burgers.
Rol en verantwoordelijkedenAls Full Stack .NET Developer werk je mee aan de ontwikkeling, modernisering en het onderhoud van applicaties binnen de consulaire IT-omgeving. Je werkt zowel aan nieuwe applicaties als aan de modernisering van bestaande systemen.Je kan werken aan verschillende consulaire toepassingen, bijvoorbeeld systemen voor het beheer van visumaanvragen, de verwerking van paspoortaanvragen, de legalisatie van documenten en administratieve toepassingen voor Belgische burgers in het buitenland.Daarnaast werk je mee aan de verdere digitalisering en modernisering van consulaire IT-systemen.Je maakt deel uit van een klein development team waar samenwerking centraal staat en waar individuele bijdragen snel zichtbaar zijn.
Softwareontwikkeling: Ontwikkelen van applicaties in .NET / AngularImplementeren van nieuwe functionaliteitenProgrammeren van zowel frontend- als backendcomponenten
Architectuur en analyse: Meedenken over technische oplossingen en applicatiearchitectuurSamenwerken met analisten bij de implementatie van nieuwe functionaliteiten
Testing en debugging: Testen van softwareOpsporen en oplossen van bugsVerbeteren van bestaande code
Onderhoud en modernisering: Verbeteren en uitbreiden van bestaande applicatiesOndersteunen van de modernisering van legacy-systemen
Teamwerking: Samenwerken met analisten en andere developersDeelnemen aan agile teamwerkingDocumenteren van technische oplossingen
ProfielTechnische vaardigheden:Minstens 5 jaar ervaring in softwareontwikkelingBackend : .NET.NET CoreORM (preferably Entity Framework)DockerMicroServicesAzure
Frontend: AngularState management (e.g. NgRx, Akita)Reactieve formulierenUX-designCSS & CSS-preprocessors (SASS, Less)Unit testingErvaring met meertalige toepassingen (i18n & i10n)Authenticatie/autorisatieErvaring met het verbeteren van frontend prestatiesKennis van de nieuwste webontwikkelingenPakketupdates (NPM / yarn)Linters & formatters (ESLint, stylelint, prettier)
Algemeen: kennis van/ervaring met:ScrumDevOpsGITCodebeoordelingen uitvoeren:CISOLID principesSQL vaardigheden
Competenties Analytisch en probleemoplossend vermogenInteresse in technologie en softwareontwikkelingGestructureerde en nauwkeurige manier van werkenSterk verantwoordelijkheidsgevoelTeamgerichtJe werkt graag aan complexe informatiesystemen en vindt het boeiend om toepassingen te bouwen die concrete processen ondersteunen.Motivatie om te werken aan IT-projecten met een duidelijke maatschappelijke impact, waarbij de toepassingen die je ontwikkelt wereldwijd worden gebruikt door Belgische diplomatieke posten.
Verificatie- en/of veiligheidsmachtigingsprocedureDe werknemer/werkneemster moet bereid zijn om in functie van de nodige toegangen zich te onderwerpen aan een verificatie- en/of veiligheidsmachtigingsprocedure (Wet van 11/12/1998).