We zijn op zoek naar een Maintenance Implementatie Manager Assetmanagement die ons team kan helpen bij het adviseren van klanten over implementaties binnen het vakgebied van Asset Management.
In deze rol begeleid je de klant in projectverband bij het komen tot een proces- en resultaatsgerichte Asset Management organisatie. Je vertaalt de uitkomst van de implementatiescan naar de best passende implementatiestrategie en –aanpak en stelt het implementatieplan op.
Je gaat zelfstandig optimalisatieprojecten aan en begeleidt implementaties, daarbij communicer je met de klant op zowel tactisch als operationeel niveau. Je draagt zorg voor de verankering van nieuwe processen en methodieken binnen de klantorganisatie na afloop van het project.
Jouw uitstekende communicatieve vaardigheden, vastberadenheid en enthousiasme maken je een waardevolle gesprekspartner op alle gebieden van Asset Management binnen de industriële sector.
Wat doe je dagelijks?
1. Je adviseert de klant over de impact van de verandering, de te verwachte weerstand en de meest passende communicatievorm.
2. Je levert binnen onze afdeling Asset Management Consultancy je bijdrage aan kennismanagement en productwerkgroepen zodat nieuwe inzichten en producten de basis worden voor volgende projecten.
3. Je bent actief in projectverband en draagt zorg voor de implementatie van nieuwe processen en methodieken.
Wie zijn we?
We zijn een dynamische en toekomstgerichte organisatie die zich richt op Asset Management binnen de industriële sector.
Wat vind jij interessant?
* Je hebt minimaal een Bachelor en relevante werkervaring in de industriele wereld in een management, consultant of engineeringsfunctie.
* Je ziet het als een uitdaging om je ervaring toe te passen bij andere organisaties en zelf nog verder te groeien.
* Je bent bereid om te reizen en op diverse projecten te werken door België.
Wat krijg je?
* Een salaris van minimaal EUR 6.000 bruto per maand op basis van 40 uur en een aantrekkelijke bonusregeling.
* Goede secundaire voorwaarden zoals een goede pensioenregeling, 30 vakantiedagen, telefoon, laptop en de mogelijkheid om (deels) vanuit huis te werken;
* Leaseauto omdat je veel op pad bent;
* Kans om te werken in een hecht en energiek samenwerkend team;
* Diversiteit in het werk, je komt bij veel klanten en werkt samen binnen de complete Stork (Bilfinger) organisatie.