Stuur je graag medewerkers aan die actie zijn in de thuiszorg? Wil je hen doen groeien in hun functie waardoor ze een echte ambassadeur worden van Het Zorgbedrijf? Draag je teamwork en een goede teamgeest hoog in het vaandel?
Iets voor jou? Lees dan snel verder
Dit vind je leuk om te doen
Je krijgt energie van
een uitdagend takenpakket, je talenten als organisator, leidinggevende, netwerker en entertainer te ontwikkelen en in te zetten.
Je staat er niet alleen voor.
Je krijgt opleiding en begeleiding vanuit onze organisatie. Je leidinggevende coacht je en is erg toegankelijk. Je kan terugvallen op een breed netwerk van experts en wij aanvaarden dat je niet onfeilbaar bent. Fouten maken gebeurt ieder van ons, ze toegeven en ze rechtzetten, dat is de kunst waarmee we bewijzen het vertrouwen waard te zijn.
Kerntaken
* Je hebt de dagelijkse operationele leiding over een team van poetshulpen/zorgkundigen.
* Je stuurt, coacht en begeleidt je medewerkers. Je bent hun vertrouwenspersoon en motivator. Je plant ook op geregelde tijdstippen overlegmomenten in. Je werkt binnen de geldende wetgeving.
* Je creëert een goede werksfeer en -organisatie waarbij je de kwaliteiten van je medewerkers zo goed mogelijk afstemt op de behoeften van onze klanten en vice versa.
* Je zorgt voor een maximale benutting van het inzetbare urenpotentieel. Dit doe je door vraag en aanbod optimaal op elkaar af te stemmen. Belangrijk hierbij is dat je jouw team goed kent en dat je ze uitdaagt om sterker te worden in het uitoefenen van alle facetten die bij de functie horen.
* Je werkt samen met het team van centrale planners om de planning van de medewerkers op te maken. Maar het gaat verder dan dat. Je bouwt een structurele relatie uit om de klanten zo goed mogelijk te bedienen.
* Je werkt ook nauw samen met de klantendienst voor de opstart van nieuwe klanten en bij eventuele risicosignaleringen over klanten.
* Je werkt eveneens nauw samen met de buurtzorgcoördinator zorg wat betreft de bewoners in de GAW
* Je bent op de hoogte van de actuele wetgeving en reglementering rond thuiszorg en verdiep je hier verder in indien nodig.
* Je ondersteunt de Manager Extramurale Diensten zowel op vlak van beleid, organisatie, als werkprocessen. Zo ben je onder meer betrokken bij het selecteren van nieuwe medewerkers, bewaak je de wettelijke normen alsook de vereiste kwaliteits- en inspectienormen en ben je in staat werkinstructies op te stellen.
* Je werkt in een welbepaalde regio, maar je werkt op verschillende locaties en bent flexibel in het verplaatsen naar een andere werkplek en de medewerkers
* Redenen waarom dit (n)iets voor jou is?
* Je hebt uitstekende leidinggevende capaciteiten en bent in staat om op afstand grote groepen aan te sturen
* Je denkt out-of-the-box
* Je bent een geboren netwerker
Opleiding & ervaring
* Je bent in het bezit van een bachelor diploma (= diplomavereiste) in een welzijn gerelateerd domein.
* Je hebt bij voorkeur (geen must, maar wel een plus) reeds leidinggevende ervaring. Maar drive en goesting om aan de slag te gaan is het allerbelangrijkste.
* Je hebt een oprechte interesse in de leefwereld van de senioren en van je buurt. Als buurtzorgcoördinator bezit je commercieel inzicht en resultaatgerichtheid.
Dit zoek je verder in een job
* Een stabiele werkgever, Zorgbedrijf Antwerpen is de grootste zorgspeler in Antwerpen.
* Een contract van onbepaalde duur
* Het loon: volgens barema B4-B5 Relevante werkervaring komt in aanmerking voor jouw anciënniteit. Daarnaast krijg je een netto vergoeding van 100 euro bovenop je loon
* Regime: minimum 80% (30,40u) aangezien de functie een grote aanwezigheid vereist. Bij voorkeur voltijds (38u).
* Thuiswerk: max. 2u/dag
* Een aantrekkelijk pakket van extralegale voordelen met maaltijdcheques, een hospitalisatieverzekering vanaf werkdag 1, ecocheques, een groepsverzekering en een smartphone met gsm-abonnement.
* Voor je woon-werkverkeer voorzien we een fietsvergoeding van € 0,27/km óf voor een terugbetaling van het openbaar vervoer (100% bus en tram of 80% trein). Na 6 maanden in dienst kan je bovendien kiezen voor een fietslease en betaal je deze via je eindejaarstoelage. Zo profiteer je van een uitstekende deal én van een gezonde, duurzame manier van woon-werkverkeer
* Een warm welkom: je krijgt letterlijk een welkomstpakket. Tijdens de onthaaldagen maak je uitgebreid kennis met ons bedrijf en krijg je alle nodige informatie om je job ten volle uit te oefenen.
* Afwisseling en uitdaging. Of was het uitdaging en afwisseling? Je mag gerust zijn: Geen enkele dag is hetzelfde. Je werkt samen met veel verschillende mensen en je krijgt een gevarieerd takenpakket.
* Aandacht voor persoonlijke ontwikkeling. Je kan bij ons heel wat interne en externe opleidingen volgen om persoonlijk en professioneel te groeien. Sterker nog we zullen je stimuleren om opleidingen te volgen.
* Een aantrekkelijke verlofregeling zodat jij op tijd kan ontspannen Werken en leven in balans, dat vinden we zeer belangrijk. Je ontvangt direct al 4 extra verlofdagen bovenop je wettelijke vakantiedagen. We hebben 11 feestdagen per jaar. Bovendien belonen we loyaliteit: na 3 jaar in dienst krijg je 1 extra vakantiedag, en na 6 jaar zelfs nog een extra dag.
* Onze fun-factor Elk jaar organiseert iedere leidinggevende een te gekke teamdag om het teamwork te versterken. Daarnaast verwennen we onze medewerkers met een spetterend personeelsfeest of een gezellige familiedag. Samen maken we het verschil
Procedure
* Een cv-screening
* Een kennismakingsgesprek
* Een jurygesprek, met oefening
* Indien positief word je uitgenodigd voor een assessment
Je hebt nog vragen
Wil je toch graag nog meer inlichtingen over de procedure? Een goede voorbereiding kunnen we alleen maar toejuichen.
Je kan mij het makkelijkst bereiken van maandag tot vrijdag tussen 9u en 16u via email of
Kris Jacobs HR-Rekrutering, Zorgbedrijf Antwerpen